Ihmiset

Taitava ja energinen huippuammattilaisten tiimimme on jo valmiina rakentamaan sinun omistajatarinaasi. Intohimolla ja ennakkoluulottomasti, elämääsi rikastaen.


Olli Virkkala

Olli Virkkala

Konsultti
Middle Office
Helsinki
+358 50 382 2891
olli.virkkala@taaleri.com
Liisa Koskinen

Liisa Koskinen

Aulaemäntä, Helsinki
Helsinki
+358 50 324 1856
liisa.koskinen@taaleri.com
Pia Ahti

Pia Ahti

Sisältömarkkinointipäällikkö
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 40 541 1691
pia.ahti@taaleri.com
Tia Koirikivi

Tia Koirikivi

Asiakkuusmarkkinointipäällikkö
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 50 325 2389
tia.koirikivi@taaleri.com
Petra Lassila

Petra Lassila

Designer
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 50 329 8782
petra.lassila@taaleri.com
Kati Lehesmaa

Kati Lehesmaa

Markkinointijohtaja
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 50 598 4650
kati.lehesmaa@taaleri.com
Krista Soltin

Krista Soltin

Markkinointikoordinaattori
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 50 327 7554
krista.soltin@taaleri.com
Taneli Hassinen

Taneli Hassinen

Viestintäjohtaja
Viestintä
Helsinki
+358 40 504 3321
taneli.hassinen@taaleri.com
Katariina Piskonen

Katariina Piskonen

Esimies, sijoitusasiantuntijat
Asiakaspalvelu
Helsinki
+358 44 088 1133
katariina.piskonen@taaleri.com
Riikka Rajaviita

Riikka Rajaviita

Luova johtaja
Taaleri Varainhoito Oy
Helsinki
+358 40 776 4657
riikka.rajaviita@taaleri.com
Giuseppe Coco

Giuseppe Coco

Kehitysasiantuntija
Asiakkuuksien tuki
Tampere
+358 40 922 0046
giuseppe.coco@taaleri.com
Kaarina Wadén

Kaarina Wadén

Johtaja, hallinto
Asiakkuuksien tuki
Helsinki
+358 50 563 7944
kaarina.waden@taaleri.com
Jaakko Ahola

Jaakko Ahola

Kehitysinsinööri
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 40 922 0964
jaakko.ahola@taaleri.com
Taamir Fareed

Taamir Fareed

Senior Advisor
Taaleri Pääomarahastot Oy
Jyväskylä
+358 40 735 9812
taamir.fareed@taaleri.com
Olli Hagqvist

Olli Hagqvist

Tuotantopäällikkö
Taaleri Energia Operations Oy
Tampere
+358 50 551 4458
olli.hagqvist@taaleri.com
Mikko Harju

Mikko Harju

Rahoitusjohtaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 50 339 5910
mikko.harju@taaleri.com
Petri Isotalus

Petri Isotalus

Sijoitusjohtaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 40 827 6516
petri.isotalus@taaleri.com
Erkki Kunnari

Erkki Kunnari

Johtaja, operaatiot
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 40 809 6840
erkki.kunnari@taaleri.com
Sami Kyntölä

Sami Kyntölä

Johtaja, laki-asiat
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 44 345 4335
sami.kyntola@taaleri.com
Chris Luymes

Chris Luymes

Kehityspäällikkö
Taaleri Energia Operations Oy
Helsinki
+358 50 339 8028
chris.luymes@taaleri.com
Pauli Maaninka

Pauli Maaninka

Kehityspäällikkö
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 50 527 5550
pauli.maaninka@taaleri.com
Jukka Rajala

Jukka Rajala

Käyttöpäällikkö
Taaleri Energia Operations Oy
Tampere
+358 400 315 924
jukka.rajala@taaleri.com
Kai Rintala

Kai Rintala

Liiketoimintajohtaja, energia
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 40 162 5711
kai.rintala@taaleri.com
Sami Ristiluoma

Sami Ristiluoma

Tuotantoinsinööri
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 50 330 3136
sami.ristiluoma@taaleri.com
Miika Sinettä

Miika Sinettä

Tuotantoinsinööri
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 44 318 1044
miika.sinetta@taaleri.com
Joni Tiilikka

Joni Tiilikka

Tuotantoinsinööri
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 40 190 6533
joni.tiilikka@taaleri.com
Otto Vorimo

Otto Vorimo

Tuotantoinsinööri
Taaleri Energia Operations Oy
Oulu
+358 40 726 5675
otto.vorimo@taaleri.com
Christina Engberg

Christina Engberg

Talous- ja toimistoassistentti
Talous
Helsinki
+358 40 183 5500
christina.engberg@taaleri.com
Minni Heikkilä

Minni Heikkilä

Laskentapäällikkö
Talous
Helsinki
+358 44 530 0258
minni.heikkila@taaleri.com
Minna Maja

Minna Maja

Talouspäällikkö
Talous
Helsinki
+358 40 508 5759
minna.maja@taaleri.com
Juha Nora

Juha Nora

Vakuutusliiketoiminnan controller
Talous
Helsinki
+358 50 376 1386
juha.nora@taaleri.com
Juha Saarinen

Juha Saarinen

Hallintopäällikkö
Talous
Helsinki
+358 40 922 0983
juha.saarinen@taaleri.com
Kati Salo

Kati Salo

Business Controller
Taaleri Sijoitus Oy
Helsinki
+358 40 129 6108
kati.salo@taaleri.com
Mikaela Salvén

Mikaela Salvén

Financial Controller
Talous
Helsinki
+358 50 336 6494
mikaela.salven@taaleri.com
Minna Smedsten

Minna Smedsten

Talousjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 700 1738
minna.smedsten@taaleri.com
Ann-Sofi Reims

Ann-Sofi Reims

HR-päällikkö
HR
Helsinki
+358 50 344 7400
ann-sofi.reims@taaleri.com
Jukka Dhawan

Jukka Dhawan

Palvelupäällikkö
ICT
Helsinki
+358 400 790 422
jukka.dhawan@taaleri.com
Kari-Pekka Hakola

Kari-Pekka Hakola

Johtaja
ICT
Helsinki
+358 40 820 3142
kari.hakola@taaleri.com
Kalle Kajava

Kalle Kajava

ICT-asiantuntija
ICT
Helsinki
+358 45 7734 9852
kalle.kajava@taaleri.com
Pasi Lammenranta

Pasi Lammenranta

Sovellusasiantuntija
ICT
Helsinki
+358 50 339 4999
pasi.lammenranta@taaleri.com
Olli Lehikoinen

Olli Lehikoinen

Ohjelmistokehittäjä
ICT
Helsinki
+358 40 718 9177
olli.lehikoinen@taaleri.com
Erkka Martikainen

Erkka Martikainen

Ohjelmistokehittäjä
ICT
Helsinki
+358 50 343 0161
erkka.martikainen@taaleri.com
Titta Sillman

Titta Sillman

Johtaja, liiketoiminnan kehitys
Taaleri Varainhoito Oy
Helsinki
+358 45 677 7010
titta.sillman@taaleri.com
Konsta Varonen

Konsta Varonen

Ohjelmistokehittäjä
ICT
Helsinki
+358 50 343 4025
konsta.varonen@taaleri.com
Jorma Alanne

Jorma Alanne

Johtaja
Taaleri Sijoitus Oy
Helsinki
+358 50 68 865
jorma.alanne@taaleri.com
Vesa Heikkilä

Vesa Heikkilä

Toimitusjohtaja
Taaleri Kapitaali Oy
Helsinki
+358 50 355 4541
vesa.heikkila@taaleri.com
Timo Jaakkola

Timo Jaakkola

Johtaja, Taaleri Kapitaali Oy
Taaleri Kapitaali Oy
Helsinki
+358 50 383 2846
timo.jaakkola@taaleri.com
Rafael Osmanov

Rafael Osmanov

Johtaja
Taaleri Kapitaali Oy
Helsinki
+358 40 351 9313
rafael.osmanov@taaleri.com
Pekka Samuelsson

Pekka Samuelsson

Sijoitusjohtaja, Taaleri Sijoitus Oy
Taaleri Sijoitus Oy
Helsinki
+358 50 523 5834
pekka.samuelsson@taaleri.com
Marko Backström

Marko Backström

Lakimies
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 45 133 8666
marko.backstrom@taaleri.com
Maarit Hannula

Maarit Hannula

Lakimies
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 538 4101
maarit.hannula@taaleri.com
Jessica Hildén

Jessica Hildén

Lakimies
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 45 235 3879
jessica.hilden@taaleri.com
Janne Koikkalainen

Janne Koikkalainen

Lakiasiainjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 501 2691
janne.koikkalainen@taaleri.com
Jukka Kokko

Jukka Kokko

Group Compliance Officer
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 519 0323
jukka.kokko@taaleri.com
Jenna Rindell

Jenna Rindell

Lakimies
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 44 711 0677
jenna.rindell@taaleri.com
Olli Segersvärd

Olli Segersvärd

Lakimies
Taaleri Varainhoito Oy
Helsinki
+358 400 404 478
olli.segersvard@taaleri.com
Helena Tiilikka

Helena Tiilikka

Lakiasiain assistentti
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 519 0349
helena.tiilikka@taaleri.com
Pia Kanerva

Pia Kanerva

Johdon assistentti
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 50 549 5439
pia.kanerva@taaleri.com
Jussi Niemistö

Jussi Niemistö

Konsultti
Middle Office
Helsinki
+358 40 537 5760
jussi.niemisto@taaleri.com
Maria Nikander

Maria Nikander

Konsultti - äitiysvapaalla
Middle Office
Helsinki
+358 45 635 5308
maria.lowe@taaleri.com
Jaro Pitkänen

Jaro Pitkänen

Middle office -päällikkö
Middle Office
Helsinki
+358 50 383 3881
jaro.pitkanen@taaleri.com
Elisa Hasu

Elisa Hasu

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 760 9889
elisa.hasu@taaleri.com
Tea Heletsalo

Tea Heletsalo

Esimies
Operaatiot
Helsinki
+358 50 368 6862
tea.heletsalo@taaleri.com
Aki Kurkinen

Aki Kurkinen

Asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 515 5092
aki.kurkinen@taaleri.com
Johanna Mäkelä

Johanna Mäkelä

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 766 6745
johanna.makela@taaleri.com
Anssi Malinen

Anssi Malinen

Asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 837 6360
anssi.malinen@taaleri.com
Seppo Moilanen

Seppo Moilanen

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 557 2657
seppo.moilanen@taaleri.com
Niina Rönkkö

Niina Rönkkö

Senior asiantuntija - äitiysvapaalla
Operaatiot
Helsinki
+358 50 330 8785
niina.ronkko@taaleri.com
Maija Suominen

Maija Suominen

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 50 547 2299
maija.suominen@taaleri.com
Hanna-Mari Tiirikainen

Hanna-Mari Tiirikainen

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 50 356 8188
hanna-mari.tiirikainen@taaleri.com
Tiina Tuomisto

Tiina Tuomisto

Senior asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 40 922 0769
tiina.tuomisto@taaleri.com
Niko Väyrynen

Niko Väyrynen

Senior asiantuntija - opintovapaalla
Operaatiot
Helsinki
+358 50 400 0193
niko.vayrynen@taaleri.com
Henri Vuotovesi

Henri Vuotovesi

Asiantuntija
Operaatiot
Helsinki
+358 50 593 6243
henri.vuotovesi@taaleri.com
Niko Fagernäs

Niko Fagernäs

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 44 9818 644
niko.fagernas@taaleri.com
Mika Heikkilä

Mika Heikkilä

Osakesijoitusjohtaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 554 3866
mika.heikkila@taaleri.com
Lassi Järvinen

Lassi Järvinen

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 376 2434
lassi.jarvinen@taaleri.com
Jonas Koivula

Jonas Koivula

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 500 4191
jonas.koivula@taaleri.com
Tuomas Komulainen

Tuomas Komulainen

Päästrategi
Salkunhoito
Helsinki
+358 40 515 9274
tuomas.komulainen@taaleri.com
Kai Leppelmeier

Kai Leppelmeier

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 45 7734 9442
kai.leppelmeier@taaleri.com
Viktor Lindell

Viktor Lindell

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 514 8487
viktor.lindell@taaleri.com
Visa Manninen

Visa Manninen

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 354 4398
visa.manninen@taaleri.com
Heikki Nystedt

Heikki Nystedt

Korkosijoitusjohtaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 40 724 9226
heikki.nystedt@taaleri.com
Vilhelm Sandström

Vilhelm Sandström

Portfolioanalyytikko
Salkunhoito
Helsinki
+358 50 562 4393
vilhelm.sandstrom@taaleri.com
Olli Viitikko

Olli Viitikko

Salkunhoitaja
Salkunhoito
Helsinki
+358 40 450 3741
olli.viitikko@taaleri.com
Antti-Jussi Ahveninen

Antti-Jussi Ahveninen

Johtaja, Afrikka-kiinteistöt
Pääomarahastot
Nairobi
+358 46 714 7100
antti-jussi.ahveninen@taaleri.com
Jouni Alho

Jouni Alho

Johtaja, kiinteistörahastot
Pääomarahastot
Helsinki
+358 50 305 4104
jouni.alho@taaleri.com
Anna Halminen

Anna Halminen

Hallintopäällikkö
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 50 330 3290
anna.halminen@taaleri.com
Jan Hellman

Jan Hellman

Sijoituspäällikkö
Pääomarahastot
Helsinki
+358 44 544 4445
jan.hellman@taaleri.com
Jenny-Li Holmström

Jenny-Li Holmström

Salkunhoitaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 40 086 8615
jenny-li.holmstrom@taaleri.com
Jyrki Ketola

Jyrki Ketola

Johtaja, metsäsijoitukset
Pääomarahastot
Helsinki
+358 400 606 522
jyrki.ketola@Taaleri.com
Tiina Kuivalainen

Tiina Kuivalainen

Projektipäällikkö
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 44 355 6288
tiina.kuivalainen@taaleri.com
Tero Luoma

Tero Luoma

Sijoitusjohtaja
Pääomarahastot
Tampere
+358 50 344 9993
tero.luoma@taaleri.com
Samuli Mäkilä

Samuli Mäkilä

Analyytikko
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 50 917 4848
samuli.makila@taaleri.com
Katariina Maliniemi

Katariina Maliniemi

Analyytikko
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 50 494 9878
katariina.maliniemi@taaleri.com
Ari Metso

Ari Metso

Toimitusjohtaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 45 123 6890
ari.metso@taaleri.com
Jyrki Moilanen

Jyrki Moilanen

Rahoitus- ja hallintojohtaja, kiinteistötoiminta
Pääomarahastot
Helsinki
+358 40 767 7571
jyrki.moilanen@taaleri.com
Pontus Oinonen

Pontus Oinonen

Sijoituspäällikkö
Pääomarahastot
Helsinki
+358 40 515 7751
pontus.oinonen@taaleri.com
Maija Seppälä

Maija Seppälä

Analyytikko
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 400 618 564
maija.seppala@taaleri.com
Susanna Terhivuo

Susanna Terhivuo

Rahoitusjohtaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 50 309 8976
susanna.terhivuo@taaleri.com
Jukka-Pekka Poutanen

Jukka-Pekka Poutanen

Asiantuntija
Strukturoidut sijoitukset
Helsinki
+358 50 571 1690
jukka-pekka.poutanen@taaleri.com
Joni Siltanen

Joni Siltanen

Analyytikko
Strukturoidut sijoitukset
Helsinki
+358 400 497 138
joni.siltanen@taaleri.com
Ilkka Väkeväinen

Ilkka Väkeväinen

Johtaja
Strukturoidut sijoitukset
Helsinki
+358 50 095 2262
ilkka.vakevainen@taaleri.com
Karin Kandelin

Karin Kandelin

Veroasiantuntija
Veropalvelut
Helsinki
+358 45 7734 9460
karin.kandelin@taaleri.com
Ville-Matti Lindgren

Ville-Matti Lindgren

Veroasiantuntija, toimitusjohtaja Taaleri Veropalvelut Oy
Veropalvelut
Helsinki
+358 44 970 2557
ville-matti.lindgren@taaleri.com
Pasi Nevalainen

Pasi Nevalainen

Asiantuntija, sijoitusvakuutukset
Veropalvelut
Helsinki
+358 45 7734 9461
pasi.nevalainen@taaleri.com
Mika Koskimies

Mika Koskimies

Senior Trader
Välityspalvelu
Helsinki
+358 46 714 7115
mika.koskimies@taaleri.com
Miikka Kuusi

Miikka Kuusi

Sales Trader
Välityspalvelu
Helsinki
+358 46 714 7153
miikka.kuusi@taaleri.com
Markus Lappeteläinen

Markus Lappeteläinen

Senior Sales Trader
Välityspalvelu
Helsinki
+358 45 788 16312
markus.lappetelainen@taaleri.com
Berndt-Johan Procopé

Berndt-Johan Procopé

Sales Trader
Välityspalvelu
Helsinki
+358 46 714 7120
berndt-johan.procope@taaleri.com
Jouni Saario

Jouni Saario

Markkina-analyytikko
Välityspalvelu
Helsinki
+358 46 714 7156
jouni.saario@taaleri.com
Jarkko Sirenius

Jarkko Sirenius

Johtaja
Välityspalvelu
Helsinki
+358 46 714 7110
jarkko.sirenius@taaleri.com