Ihmiset

Taitava ja energinen huippuammattilaisten tiimimme on jo valmiina rakentamaan sinun omistajatarinaasi. Intohimolla ja ennakkoluulottomasti, elämääsi rikastaen.

Brändi ja markkinointi

Kati Lehesmaa

Kati Lehesmaa

Markkinointijohtaja
Brändi ja markkinointi
Helsinki
+358 50 598 4650
kati.lehesmaa@taaleri.com

 

 

Konsernin johtoryhmä

Samu Lang

Samu Lang

Johtaja, Varainhoidon liiketoimintasegmentti
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 50 422 6334
samu.lang@taaleri.com
Juhani Elomaa

Juhani Elomaa

Toimitusjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 778 9020
juhani.elomaa@taaleri.com
Karri Haaparinne

Karri Haaparinne

Toimitusjohtajan sijainen
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 519 0441
karri.haaparinne@taaleri.com
Pia Kanerva

Pia Kanerva

Johdon assistentti
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 50 549 5439
pia.kanerva@taaleri.com
Petri Lampinen

Petri Lampinen

Toimitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
Helsinki
+358 50 549 5242
petri.lampinen@taaleri.com
Minna Smedsten

Minna Smedsten

Talousjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 700 1738
minna.smedsten@taaleri.com

Lakiasiat

Janne Koikkalainen

Janne Koikkalainen

Lakiasiainjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 501 2691
janne.koikkalainen@taaleri.com
Olli Segersvärd

Olli Segersvärd

Lakimies
Taaleri Varainhoito Oy
Helsinki
+358 400 404 478
olli.segersvard@taaleri.com

 

Pääomarahastot

Ari Metso

Ari Metso

Toimitusjohtaja
Taaleri Pääomarahastot Oy
Helsinki
+358 45 123 6890
ari.metso@taaleri.com

 

 

Talous

Mikaela Salvén

Mikaela Salvén

Financial Controller
Talous
Helsinki
+358 50 336 6494
mikaela.salven@taaleri.com

 

 

Viestintä

Sophie Jolly

Sophie Jolly

Viestintäjohtaja
Taaleri Oyj
Helsinki
+358 40 828 7317
sophie.jolly@taaleri.com