Taaleri palvelee instituutiosijoittajia pitkällä kokemuksella

Me Taalerilla ymmärrämme institutionaalisten sijoittajien erityistarpeet ja paneudumme aina huolella kunkin sijoittajan tilanteeseen. Monipuolinen asiakaskuntamme kattaa institutionaalisten sijoittajien koko kirjon: pankkeja, vakuutusyhtiöitä, eläkesijoittajia, säätiöitä, järjestöjä, kuntia, kaupunkeja ja seurakuntia. Hoidamme noin kahden miljardin arvosta institutionaalisten sijoittajien varoja ja kasvumme jatkuu yhä.

Asiakkaamme arvostavat räätälöityä palveluamme ja pitkää kokemustamme. Instituutiosijoittajia palvelevilla sijoitusjohtajillamme ja salkunhoitajillamme on keskimäärin parinkymmenen vuoden kokemus sijoitusmarkkinoista ja sijoittajien palvelemisesta. Taalerilaisilla on halu ja kyky löytää yhä uusia, kiinnostavia tuottomahdollisuuksia.

Lue lisää palveluistamme

Yhteyshenkilömme instituutionaalisille sijoittajille

Jouko Kantola

Jouko Kantola

Johtaja & Rahastoyhtiön tj.
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 549 5596
jouko.kantola@taaleri.com
Olli Eklund

Olli Eklund

Sijoitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 549 5588
olli.eklund@taaleri.com
Jaana Koskelainen

Jaana Koskelainen

Sijoitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
+358 40 557 6677
jaana.koskelainen@taaleri.com
Vesa Lehto

Vesa Lehto

Sijoitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 584 1984
vesa.lehto@taaleri.com
Michael Sandvall

Michael Sandvall

Sijoitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 552 2950
michael.sandvall@taaleri.com
Jari Tuomisto

Jari Tuomisto

Sijoitusjohtaja
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 549 4997
jari.tuomisto@taaleri.com
Carolina Hammarén

Carolina Hammarén

Senior sijoitusasiantuntija
Taaleri Varainhoito Oy
+358 50 344 9682
carolina.hammaren@taaleri.com